دسته‌بندی نشده

شناسایی کولر گازی تقلبی گری

کولر گازی گری یکی از بهترین و با کیفیت ترین کولرهای گازی موجود در بازار است که از لحاظ قیمت و کیفیت با کولرهای گازی ال جی برابری می کند. این کولرها به دلیل کیفیتی بسیار خوبی که دارند بسیار مورد توجه متقلبان قرار گرفته و زمینه را برای تقلب و جعل فروشی ایجاد نموده است. به این ترتیب که جعل فروشان کولرهای گازی از برندهای ضعیف تر را با برچسب گذاری به گری تبدیل می کنند و با به کار گیری سایر فریب کاری ها، سودی کلان به چنگ می زنند. شناسایی کولرهای گازی تقلبی گری گاه چنان سخت است که گویی امکان پذیر نیست. اما اگر مطالب و تصاویر این نوشته را تا پایان از نظر بگذرانید، 80 تا 90 درصد تقلبهای کولر گازی گری قابل شناسایی خواهند بود.

یکی از راههایی که می توان کولر گازی تقلبی گری را شناسایی کرد، جستجوی مدل کولر گازی به همراه سری آن در اینترنت است. به عبارتی باید مدل کولر گازی را به همراه نام سری آن از فروشنده بخواهید و در اینترنت جستجو کنید. در حال حاضر در بازار کولر گازی گری در سری های مختلفی موجود است مانند: سری لوموLomo،سری کوزی Cozey،سری بورا Bora،سری نئوNeo،سری اسماتیک Smatic، سری اس فور ماتیکS4matic، سری کیو فور ماتیک سرد خالی Q4matic، سری کیو تو ماتیک Q2matic، سری کیو ماتیک Qmatic، سری دی ماتیک Dmatic، سری جیماتیک سرد خالیGmatic، سری آی کول I cool، سری اکسنت Accent و …

یکی دیگر از راههای شناسایی کولر گازی گری این است که در 90 درصد کولرهای گازی گری، آرم و مارک گری به صورت حکاکی روی وسط شبکه کندانسور (موتور کولر گازی) نقش بسته است. البته این مارک روی سری اسفورماتیک (S4matic) و ظرفیت 36000 سری نئو (Neo) وجود ندارد اما در مابقی سریهای کولر گازی گری وجود دارد.

مطلبی که افراد سود جو از آن برای کلاه برداری استفاده می کنند این است که به دلیل آمریکایی بودن شرکت گری، مشتری با خود می گوید که باید روی کولر گازی گری نشانه ای از آمریکایی بودن آن و یا عبارت “made in USA” نوشته شده باشد و متقلب هم دقیقا از این عبارت برای فریب دادن مشتری استفاده می کند. یعنی از برچسب “made in USA” و یا پرچم آمریکا و یا هر دو باهم استفاده می کند و مشتری هم به خیال اصل بوده کولر گازی گری، فریب خورده و آن را خریداری می کند؛ در حالی که این طور نیست!!!

کولر های گازی گری ساخت و مونتاژ چین هستند و روی آنها تنها عبارت “made in CHINA” باید نوشته شود در غیر این صورت کولر گازی تقلبی است.

پس به هنگام خرید کولر گازی گری توجه کنید که با این ترفند فریب نخورید. البته تقلب در کولرهای گازی تنها با تغییر برند خاتمه نمی یابد، بلکه متقلب به این آسانی دست از سر مشتری برنمی دارد و هر چه در توان دارد به کار می اندازد تا سودش را بیشتر و بیشتر کند. برای مثال متقلب کولر گازی با ظرفیت 18000 را با عنوان 24000 و یا 24000 را با عنوان 30000 به فروش می رساند!!

پیشنهاد می کنیم که بدون اطلاعات اولیه و سرخود اقدام به خرید کولر گازی گری نکنید، زیرا افراد سود جو در کمین مشتریان بی اطلاع و ساده نشسته تا با تمام توانشان او را فریب دهند. هزینه خرید یک کولر گازی در شرایط اقتصادی کنونی چیزی در حدود 10 میلیون تومان است و این مبلغ برای اکثر خانواده های ایرانی مبلغ زیادی است و تقریبا قابل جبران نیست. اصلا اگر این مبلغ بی ارزش هم باشد، چرا باید هزینه یک کولر گازی تقلبی را برای یک کولر گازی تقلبی بپردازید؟ پس به راهنمایی ها توجه داشته باشید و در صورت امکان با یک متخصص مشورت نموده و همچنین از فروشنده های معتبر که دارای نام و نشان معتبر و مجوزهای رسمی هستند خرید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.