دسته‌بندی نشده

شناسایی کولر گازی تقلبی اجنرال

کولر گازی اجنرال معروفترین و نام آشناترین کولر گازی است و کمتر کسی پیدا می شود که وقتی بحثی از کولر گازی می شود، نام “اجنرال” را یاد نکند. به همین دلیل است که  تقلب فروشان کولر گازی، بیشترین تقلبها را در زمینه کولر گازی اجنرال انجام می دهند؛ چون قدرت و کیفیت آن بر خاص و عام پوشیده نیست. پس اگر قصد خرید کولر گازی اجنرال دارید و فروشگاهی را یافتید که کولر گازی اجنرال داشته باشد، ابتدا در زمینه آن اطلاعاتی جمع آوری کنید و مطمئن شوید که اصل است؛ چرا که کولر گازی اجنرال اصل قیمت بالایی دارد و اگر به دام کلاهبرداران بیافتید، دیگر نمی توانید کاری انجام دهید.

در این مقاله ما چند مورد را بیان می کنیم که بتوانید کولر گازی های اجنرال اصلی را از تقلبی تشخیص دهید. اگر قصد خرید کولر گازی اصلی اجنرال دارید و می خواهید که نسخه اینورتر دار بخرید بدانید که در حال حاضر نسخه اصلی کولر گازی اینورتردار اصلی اجنرال اصلا موجود نیست و تمام مدلهای اصلی موجود در بازار نسخه های بدون اینورتر هستند. دوباره یاداوری می کنیم که کولر گازی اصلی اجنرال اینورتر دار در فروشگاههای ایران موجود نیست (غیر از یک شرکت که از چین برای آب و هوای ایران سفارش داده اند و آن هم قیمتهای بالایی دارد). حقیقت این است که کولر گازی اینورتردار اجنرال به دلیل قیمت بسیار بالای خود به بازار ایران راه پیدا نمی کند. اولین توصیه ما این است که قبل از خرید کولر گازی اجنرال از یک فروشگاه، حتما از چند سایت معتبر یا چند فروشگاه مختلف قیمت بگیرید و این را بدانید که قیمت کولر گازی های اجنرال از بقیه مارکها بیشتر است.

راه حل اصلی شناسایی کولر گازی اجنرال اصلی از تقلبی :

ابتدا از فروشنده نام مدل و عکس پنل داخلی و پنل بیرونی (موتور) کولر گازی را درخواست کنید سپس نام مدل را  در مرورگر اینترنت جستجو کنید سپس از بین سایتهایی که مرورگر اینترنت پیشنهاد می کند وارد سایتهای معتبر خارجی شوید و عکسهای مدلی که فروشنده فرستاده را با عکسهای داخل این سایت ها مقایسه کنید. یکی از سایتهای معتبر خارجی که مدلهای کولر گازی اجنرال اصلی موجود در بازار را معرفی کرده است وب سایت ( https://fujitsu-general.com/ ) است. شما با ورود به این سایت می توانید مدلهای مختلف را مشاهده کنید و اگر یک فروشگاه مدلی از اجنرال را به شما معرفی کرد حتما باید در این کاتالوگ موجود باشد.

توجه ………….. توجه

لطفا توجه داشته باشید که کولر گازی اجنرال بهترین کولرهای موجود در بازار بوده و از قیمتهای بالایی هم برخوردار هستند. به همین دلیل افرادی سودجو و متقلب با سواستفاده از موقعیت کولر گازی اجنرال، دست به تقلب این برند زده و با تبدیل کولرهایی از برندهای ضعیف تر، سودی گزاف به جیب می زنند. اما اگر به یک سری نکات توجه داشته باشید می توانید به راحتی کولر گازی تقلبی اجنرال را شناسایی کنید:

  1. کولر گازی اجنرال اینورتردار در بازار وجود ندارد و اگر کولر گازی اجنرال اینورتردار را مشاهده کردید، مطمئن باشید که نه تنها کولر گازی تقلبی است، بلکه امکان اینکه سایر اجناس آن فروشنده تقلبی باشند وجود دارد.
  2. بر روی بدنه کولر گازی اجنرال اصل، عبارت “کاوازاکی ژاپن” قید نمی شود اما متقلبان علاوه بر نوشتن “INVERTER” و “DC INVERTER”، با نوشتن عبارت “KAWASKI JAPAN” می خواهند که خریدار را فریب داده و به او بگویند که این کولر گازی ساخت کاوازاکی در ژاپن است و متاسفانه افراد هم به دلیل این که هیچ شناختی از کولر گازی ندارند به راحتی فریب این افراد را خورده و هزینه یک کولر گازی اجنرال را برای خرید یک کولر گازی ارزان قیمت پرداخت می کنند.
  3. کولر گازی اجنرال قیمت بسیار بالایی دارد، اگر در جایی مشاهده کردید که یک کولر گازی اجنرال با قیمتی زیر قیمت بازار به فروش می رسد، کنجکاو شوید و در مورد آن فروشنده تحقیق کنید و اصل بودن جنس را بررسی کنید. هیچ فروشنده ای اجناس اصلی خود را با قیمتی زیر قیمت بازار به فروش نمی رساند، زیرا ضرر خواهد کرد. پس مطمئن باشید که احتمال اینکه کولر گازی تقلبی باشد بسیار بسیار زیاد است.
  4. متقلب معمولا از کولر گازی ارزان قیمت و با ظرفیت کم، یک کولر گازی گران قیمت و با ظرفیت بیشتر می سازند!!! مثلا کولر گازی 18000 جنرال گلد را به 24000 یا حتی 30000 اجنرال تبدیل می کنند!!! بنابراین از روی حجم و ابعاد دستگاه نیز تا حدودی می توان به تقلبی بودن کولر گازی پی برد. وزن کولر گازی 30000 اجنرال اصل بسیار زیاد است و دو نفر به سختی می توانند آن را حمل کنند.

دو نمونه از کولر گازی تقلبی اجنرال به واسطه ظاهر زیبایی که دارند بسیار مورد پسند هم قرار می گیرند:

تصویر اول مربوط به یکی از انواع کولر گازی جنرال (جنرال مکس) است و تصویر دوم هم یکی از مدلهای کولر گازی جنرال گلد می باشد که به اجنرال اینورتردار تبدیل شده اند. با توجه به مطالب فوق در همان نگاه اول می توان فهمید که این کولرها اجنرال نیستند، زیرا کولر گازی اجنرال اینورتردار وجود ندارد.

توصیه اکید ما این است که به راهنماییها بیشتر و بیشتر توجه کنید تا به دام افراد جعل فروش و متقلب نیافتید. از مراکزی خرید کنید که نام و نشانی درست داشته و دارای مجوزهای لازم باشند. کلیه جوانب را حتما بسنجید و در صورت امکان با یک متخصص مشورت کنید. اجازه ندهید که افرادی از خدا بی خبر به راحتی سر شما کلاه بگذارند و اجناس تقلبی به شما بفروشند.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “شناسایی کولر گازی تقلبی اجنرال

  1. ناشناس گفت:

    عالی بود استفاده کردم

  2. امیر گفت:

    خدا خیرتون بده خیلی مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.